Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Górnictwa Surowców Chemicznych "CHEMKOP" Sp. z o.o.
Zakład Geofizyki Górniczej
Zakład Geofizyki Górniczej
24-01-2014

Termometr różnicowy

Z końcem ubiegłego roku zrealizowano z powodzeniem budowę nowego narzędzia do pomiaru różnicy temperatur. Projekt ten opracowany został specjalnie dla naszego kontrahenta zagranicznego - ściśle według Jego potrzeb i oczekiwań.

Termometr różnicowy

Zespół termometru różnicowego składa się z sondy zasadniczej termometru różnicowego i panelu kontrolnego TR-200. Obsługa sondy dostosowana jest do 7-żyłowego kabla karotażowego z głowicą kablową CHEMKOP. Ze względu na agresywne środowisko pracy sonda zasadnicza wykonana została ze stali nierdzewnej, mosiądzu oraz specjalnie utwardzanego tworzywa stanowiącego obudowy dwóch czujników temperatury. Zastosowane czujniki temperatury oraz odpowiednio zaprojektowany zestaw pozwala na pomiar zmian temperatury z dokładnością 0,05 oC.

Dodatkowo do zespołu termometru różnicowego opracowano moduł kalibracyjny zabudowanych czujników temperatury i przetworników. Umożliwia on samodzielną, szybką i zarazem precyzyjną kalibrację zespołu pomiarowego.

Do nowo powstałej sony termometru różnicowego opracowano nowe oprogramowanie umożliwiajace wizualizację oraz akwizycję danych. Program ten pozwala również na generowanie raportów finalnych z pomiarów.

Nowo zbudowany termometr różnicowy przeszedł pomyślnie szereg testów i trafił już na rynek zagraniczny.

Zapraszamy do galerii: Termometr różnicowy

Top